Nejlepší bude nevzbuzovat příliš pozornosti. Přesto, že se ti podařilo projít skrze roboty před chvílí, neznamená to, že se ti to povede znovu.

Vydáš se podél stěny po své pravé ruce. Proč ani nevíš. Nezdá se, že bys byl zrovna pravák. Hala se zdá na druhý pohled mnohem větší. Trvá ti docela dlouho, než se nenápadně proplížíš kolem stěn k prvním dveřím. A když se k nim dostaneš, tak zjistíš, že jsou zamčené. Použití síly nepřipadá v úvahu. jednak na to tvé tělo ještě není dostatečně připraveno, ale ani na sebe nechceš připoutat příliš nechtěné pozornosti.

Opustíš první zamčené dveře a po pár krocích narazíš na druhé. Ty jsou ale také zamčené. Trpělivost ti pomalu dochází. Roboti si tě nevšímají, a tak zkusíš dveřmi trochu zalomcovat. Nepohnou se ani o milimetr. Druhý pokus by byl jen hazardem. Nezbývá než se vydat naproti, obejít všechny roboty a zkusit štěstí tam. Pomalu a klidně pokračuješ, pokud možno bez zaváhání, podél stěny až na konec haly. Tam si všimneš dalších dveří, které byly původně skryté za chumlem robotích těl okolo stroje. U dveří je několik knoflíků, pravděpodobně výtah.

To by mohla být skvělá cesta pryč.

Zkoušíš zmáčknout některé z tlačítek, ale nic se neděje. Teprve pak si všimneš malé škvíry pod tlačítky. K aktivaci výtahu je potřeba ještě použít klíč, nebo jiný způsob. Takže zase smůla.

Podél stěny pokračuješ až k původně zamýšlenému cíli, levým dveřím. A hned první dveře se podvolí tvému doteku. Konečně štěstí, pomyslíš si. Dveře se nehlučně otevřou, a ty opatrně nahlédneš dovnitř. Místnost je zahalená tmou, ale světlo sem pronikající z haly stačí k tomu, abys viděl, že se jedná o šatnu. Množství stejných skříněk podél všech stěn, každá má na sobě unikátní číslo.

Aniž bys v hale způsobil jakýkoliv rozruch, zapluješ do šatny. Pomalu za sebou zavřeš dveře, je čas najít tu něco, co ti pomůže utéct, nebo si aspoň vzpomenout.

Bereš za kliku skříňky jedné po druhé. Však ona se jedna nebo dvě otevřou. A skutečně. Hned několik skříněk není zamčených. Prohledáš je a přesto, že mnohé jsou prázdné, v jiných najdeš docela užitečné věci. Uniformu, svazek karet, baterku, čepici, hromadu asi sušenek a poloprázdnou láhev s pro tebe neznámým nápojem.

Když si prohlédneš své nálezy, oblečeš si uniformu a čepici strážného.

Možná bude stačit jen svazek karet k aktivaci výtahu.