Soutěže

Rok 2024

Den Země 2024 – Tragédie občiny; povídka o kompletním vylovení ryb v oceánech se umístila na 2. místě. 1. místo nezískala žádná povídka. Celou povídku si můžete přečíst zde.

O Stříbřitělesklý halmochron – probíhá vyhodnocování.

Daidalos – probíhá vyhodnocování.

Rok 2023

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 30/30 bodů.

Cena Karla Čapka – Kde je Jonáš Skokan? se umístila na 26. místě z celkem 36. Ukázka povídky inspirované světoznámým případem identických dvojčat Jamesem a Jamesem Springrovými je zde. Chtěli byste třeba pokračování?

Legendy Sardenu – Případ Vastrman se umístil na 7. místě ze 47. Povídka vyjde 6.6. na webu Sarden.

Daidalos – Vymýtač snů se dostal do finále a bude otištěn v průběhu roku 2024.

O knihovnickou sovu – Pondělní drama se umístilo zhruba na 20. místě z 80 soutěžních příspěvků. Celá povídka je k přečtení zde.

IluStory 2023 – Pospěšte, knihovna bude brzy zavírat vznikla na základě pouze obrazového zadání. Celou povídku najdete zde.

O Stříbřitělesklý halmochron – Jeskyně se umístila na 14. místě. Celý sborník, ve kterém lze povídku přečíst, najdete zde.

Žoldnéři fantazie – Poslední král sokolů se umístil na sdíleném 24. místě z celkem z celkem 54 příspěvků. Ukázka povídky je zde.

Rok 2022

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 30/30 bodů.

Den Země 2022 – Probuzení; povídka k oslavě Dne Země za zadané téma Jsme to, co jíme se umístila na 2. místě kategorie pro dospělé. Je třeba ale říci, že nikdo se neumístil na místě prvním. Celá povídka je zde. Prosím, komentujte.

Cena Karla Čapka – Efekt přihlížejícího se umístil na 25. místě z celkem 36. Krátká ukázka je zde.

Legendy Sardenu – Reciprocita se umístila na sdíleném 13. a 14. místě. Ukázka motoristicky laděné povídky je zde.

Daidalos – Chuť zimních jablek se dostala do finále a byla otištěna v časopise XB1 číslo ze srpna 2023.

CONiáš 2022 – Soutěž o nejlepší sci-fi a fantazy povídky pořádá Městská knihovna v Praze. Zaslal jsem tam svou povídku Noční lov. Do sborníku se nedostala. Můžete si ji přečíst zde. Samotná povídka patří do mého cyklu Slovanského příběhu.

IluStory 2022 – Soutěž pořádá Knihovna Akademie věd. Zadání zde je netradiční, je jím prostě a jen obrázek. Má soutěžní povídka se jmenuje Loutkář. Najdete ji zde.

Rok 2021

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 30/30 bodů.

Den Země 2021Takový normální den; povídka k oslavě Dne Země na zadané téma Ze života hmyzu se umístila na 1. místě kategorie pro dospělé. Celá povídka zde. Za každý komentář budu rád.

O Stříbřitělesklý halmochron – Adolfův motýl se v soutěži, kterou pořádá SFK Andromeda Plzeň umístil na 9. místě. Sborník, ve kterém je povídka k přečtení, naleznete zde (umístěno se souhlasem SFK Andromeda Plzeň).

Cena Karla Čapka – Začátek nevyhnutelného konce se v této prestižní soutěži umístila na 29. místě a je nutno říci, že je to místo poslední. Ukázka z povídky je zde. Zkuste mi v komentářích napsat, proč si myslíte, že dopadla tak neslavně.

Legendy Sardenu – Ano, mají si kde hrát… má povídka byla diskvalifikována za nedostatek prvků fantastiky. Celkem ale dostala 240 bodů, což by stačilo v celkovém skóre na 11. místo. Ukázka je k dispozici zde. Posuďte sami.

Daidalos – Bunkr 777 se v této nejprestižnější soutěži neumístila mezi 30 nejlépe hodnocenými. Ukázka je k dispozici zde. Snad bude příští rok ke mně milosrdnější.

Rok 2020

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 29/30 bodů.

Výročí webu Sarden.czÚhel pohledu; umístěno na 22. příčce z celkem 53. Povídku jsem zkazil pomotáním jmen a navíc ji odeslal dvakrát pod jiným názvem. Opravená ukázka je k dispozici zde.

Tovaryši kalamářeDruhý příchod Tobiáše Bráze; umístěno v kategorii B2, která nebude publikována. Škoda. Přikládám ukázku zde. Můžete pod ní zanechat svůj komentář.