Soutěže

Rok 2022

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 30/30 bodů.

Den Země 2022 – Probuzení; povídka k oslavě Dne Země za zadané téma Jsme to, co jíme se umístila na 2. místě kategorie pro dospělé. Je třeba ale říci, že nikdo se neumístil na místě prvním. Celá povídka je zde. Prosím, komentujte.

Cena Karla Čapka – do soutěže jsem zaslal svou povídku a čekám na vyhodnocení soutěže, které bude asi v prosinci.

Legendy Sardenu – soutěž byla právě vyhlášena. Určitě se jí zúčastním.

Daidalos – do soutěže jsem letos zaslal povídky hned dvě. Jednu jsem vlastně přeposlal z roku 2020. Uvidíme, jak dopadnou výsledky.

CONiáš 2022 – Soutěž o nejlepší sci-fi a fantazy povídky pořádá Městská knihovna v Praze. Zaslal jsem tam svou povídku Noční lov.

IluStory 2022 – Soutěž pořádá Knihovna Akademie věd. Zadání zde je netradiční, je jím prostě a jen obrázek. Má soutěžní povídka se jmenuje Loutkář.

Rok 2021

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 30/30 bodů.

Den Země 2021Takový normální den; povídka k oslavě Dne Země na zadané téma Ze života hmyzu se umístila na 1. místě kategorie pro dospělé. Celá povídka zde. Za každý komentář budu rád.

O Stříbřitělesklý halmochron – Adolfův motýl se v soutěži, kterou pořádá SFK Andromeda Plzeň umístil na 9. místě. Sborník, ve kterém je povídka k přečtení, naleznete zde (umístěno se souhlasem SFK Andromeda Plzeň).

Cena Karla Čapka – Začátek nevyhnutelného konce se v této prestižní soutěži umístila na 29. místě a je nutno říci, že je to místo poslední. Ukázka z povídky je zde. Zkuste mi v komentářích napsat, proč si myslíte, že dopadla tak neslavně.

Legendy Sardenu – Ano, mají si kde hrát… má povídka byla diskvalifikována za nedostatek prvků fantastiky. Celkem ale dostala 240 bodů, což by stačilo v celkovém skóre na 11. místo. Ukázka je k dispozici zde. Posuďte sami.

Daidalos – Bunkr 777 se v této nejprestižnější soutěži neumístila mezi 30 nejlépe hodnocenými. Ukázka je k dispozici zde. Snad bude příští rok ke mně milosrdnější.

Rok 2020

Dubnový drabble – 100 slovné příběhy na zadané téma celý duben každý den – získáno 29/30 bodů.

Výročí webu Sarden.czÚhel pohledu; umístěno na 22. příčce z celkem 53. Povídku jsem zkazil pomotáním jmen a navíc ji odeslal dvakrát pod jiným názvem. Opravená ukázka je k dispozici zde.

Tovaryši kalamářeDruhý příchod Tobiáše Bráze; umístěno v kategorii B2, která nebude publikována. Škoda. Přikládám ukázku zde. Můžete pod ní zanechat svůj komentář.