Tlumené světlo kuželů se rozplynulo v záplavě ostré záře ze silných stropních svítidel velkého sálu. Zakrýváš si oči před tou září a zpoza prstů se snažíš rozpoznat alespoň nějaké detaily. I když tě nejdříve ostré světlo bodá do očí, za chvíli si tvůj zrak přivykne.

Před tebou se nyní rozkládá velká hala, jakou jsi ještě nikdy neviděl. Stěny, podlaha i strop jsou nabarvené bílou barvou. U stropu visí množství velmi výkonných svítidel, která celou světlost místnosti ještě zvýrazňují. Uprostřed rozlehlé místnosti stojí zvláštní věc, asi nějaký stroj. Z tvého pohledu není jasně viditelný jeho účel. Ale odhaduješ to podle poměrně velkého množství robotů, kteří se pohybují kolem něj. Pohyby robotů jsou sice mechanické a působí strnule, ve skutečnosti jsou úžasným orchestrem, souhrou dokonalosti. Všechny jsou účelné a tyje ve skrytu duše obdivuješ, i když tě trochu děsí.

Rozhlédneš se znovu a pečlivěji. Tentokrát sleduješ stěny. Pokoušíš se nalézt nějaký východ, protože zpět do tunelů se ti nechce. Několik dveří nakonec zahlédneš jak v pravé, tak v levé části haly.

Prozkoumáš dveře podél stěn, snad najdeš nějaké otevřené.

Nebo se můžeš vypravit přímo ke stroji a zjistit, co se tu odehrává.