Obrazovka zabliká a tebe osvítí prudká bílá zář. To, jak se otevře stránka s poštou. Tmavé flíčky s různými barevnými puntíky na bílém pozadí dobře kontrastují, ale tvé oči trpí. Setřeš si několik drobných kapiček slz z namáhaných očí a začneš pročítat poštu.

Ucpané potrubí na šestém patře. Nedůležité, přesto označené hvězdičkou. Asi to pro někoho bylo moc důležité. Pád vnitřní sítě. nepodstatné v tento okamžik, protože síť evidentně funguje. Ztráta osobních dat z kanceláře vedoucího podniku. Velmi důležité. Také je tato zpráva označena červeným vykřičníkem.

Otevřeš si tento konkrétní oddíl pošty a začneš číst. Někdo se zvenčí pokusil připojit na síť a zřejmě moc dobře věděl, co dělá. Znal všechna hesla a velmi rychle objevil kořenové adresáře. Až to podle vyšetřovatelů vypadalo na někoho zevnitř, protože ten útočník šel po jistých souborech a dostal se k nim rychle a bez přešlapů. O jaká data šlo, o tom zpráva nijak nemluví. Jen se technikům klade nový úkol, a to sledovat pohyby elektronických stop. Všechny neoprávněné vstupy do konzolí, a to jak lokální, ta časové, je nutno dobře vystopovat a ihned blokovat.

Krátce na to obrazovka zčerná. Někdo nejspíše zachytil tvoji šmátrající internetovou stopu. To znamená, že někdo někde sedí v podobné místnosti, jako ty teď a projíždí všechny počítače. A jestli sedí u podobné konzole, nevidí jen tvou internetovou stopu, ale má také přístup ke kamerám.

V horní části obrazovky se rozsvítí velmi malé, téměř nezřetelné, bílé světélko. Nakloníš se, aby sis ho lépe prohlédl. Vedle svítící tečky je v rámu obrazovky malá kamerka, která má ničím nerušený exklusivní výhled přímo na tvůj obličej.

Obraz na nástěnných obrazovkách se začne přepínat. Jsi na něm ty. nejdříve na jedné, poté na všech ostatních obrazovkách. Prudce odskočíš od konzole. Srdce se ti zrychlilo a ty musíš jednat stejně rychle.

Zamíříš ke dveřím ven z této hučivé pasti.

Utečeš zpět ke vstupu do servisního tunelu.