Slabý a mihotavý zdroj světla působí jako maják a vzdálený konec chodby se proto jeví jako přístav, který přitahuje tvůj zrak. Unavené oči namáhané tmou se lepí na mihotavý plamínek jako můra.

Otlačenýma nohama vyrážíš nejistými kroky směrem ke vzdálenému zdroji světla. Každým krokem vnímáš všechny své bolesti. Necitlivé nohy, které vnímají paradoxně jen bolest. Hrudník, na kterém musel tancovat celý rej pekelníků, pálí s každým nádechem. oteklé ruce vyvažují nejistou chůzi a s každým pohybem cítíš, jak v nich tepe krev.

Čím blíže jsi světlu, tím více rozpoznáváš detaily samotné chodby. Cihlové hrubé zdi jsou na omak cítit vlhkostí a chladem. Podlaha chodby je snad jen z udusané hlíny, ale pevná a víceméně čistá. Občas zahlédneš na stěnách zavěšené kovové obruče, do kterých se snad umisťuje zdroj světla.

Přibližuješ se unavenými kroky k osvětlené části chodby, čímž se ti pomalu odkrývají detaily. Vůbec to není konec chodby, ale pouze jakési rozšíření. Jakýsi výklenek. Na jedné jeho straně stojí dřevěný stůl a na něm hromada plechových táců a pohárů. U stolu stojí odsunutá židle a na stole plápolá svícen jasným leč mihotavým plamenem.

Jenže jestli je tu světlo a před chvílí tu nejspíše bylo i jídlo, které je mimochodem cítit ve vzduchu, musí tu být i někdo, komu to všechno patří. V okamžik, kdy jsi na to pomyslel, se z chodby, která se napojuje kolmo na výklenek, ozvou šoupavé kroky.

Rychle se přilepíš ke zdi ve snaze splynout s tmou. Vyjde ti to a přicházející postava si tě nevšimne. Zato ty máš šanci si ji pečlivě prohlédnout. Je to muž, oblečený do jakési uniformy s vyztuženými částmi na loktech, holeních a hrudníku. Na hlavě má kapuci, která mu na záda splývá trochu jako přehoz. Jak se od tebe vzdaluje, pozoruješ, že vzadu na přehozu je symbol orla v letu s roztaženými křídly. Symbol poznáváš. Ten pohled v tobě vyvolává nervózní pocity.

Muž se pomalu vzdaluje a u toho hlasitě říhá. Máš posledních pár vteřin na překvapivou akci, jinak hrozí, že až se posadí, zpozoruje tě.

Využiješ momentu překvapení, hbitě se připlížíš za strážného a vší silou zezadu do hlavy ho udeříš.

Zatímco je strážný k tobě zády, proklouzneš podél stěny do chodby, ze které vyšel.

Než se strážný usadí za svým stolem, obejdeš rychle a opatrně celý výklenek a zmizíš ve vzdáleném pokračování hlavní chodby.